מפלים - מרכז העצמה חינוכי טיפולי - אורית ינובסקי לוי

 
אורית ינובסקי לוי

 
 
  ילידת 1990
נשואה לאוריה
אמא למלאכי וכרמי. 


עורכת דין במקצועה, בוגרת הקריה האקדמית קריית אונו בהצטיינות, לומדת לתואר שני במשפטים באוני' העברית ירושלים.
התמחתה בתחום הפלילים  עבדה כעו"ד בעמותת "מבוי סתום"- עמותה המסייעת לנשים מסורבות גט ועגונות. כיום עובדת אורית בסיוע המשפטי של משרד המשפטים, עוסקת בענייני משפחה וקטינים.
 מדריכה בכירה בכנסת ישראל ובבית המשפט העליון במסגרת המרכז ללימודי אזרחות ודמוקרטיה. מנחת קבוצות ומרצה בתחום זכויות נוער, משפט פלילי ומיני למבוגרים ונוער.

מתנדבת בתוכנית קידום נוער של עיריית ירושלים שם היא עוסקת בהנגשה וסיוע ההליך המשפטי לקטינים וכן בתחום השיקום שלהם, בנוסף התנדבה בלשכה המשפטית של איגוד מרכזי הסיוע לנפגעי ונפגעות תקיפה מינית בישראל.

עו"ד ינובסקי לוי, היא מרצה אורחת של מרכז מפלים. נושאי הרצאותיה לבני הנוער עוסקות בהיבט המשפטי של תחומים רבים ובניהם: סוגיית הבריונות ברשתות החברתיות וסוגיית המיניות וגבולותיה החברתיים והמשפטיים עבור בני נוער.
 

 

 

 


הרצאות: 

שם ההרצאה: "איזה מין משפט"
נושא ההרצאה והסדנה: מיניות וגבולות בעולם המשפט

מטרת סדנה זו היא לחקור, להתמודד ולהבין את סוגיית המיניות - בתחום החברתי ובתחום החוקי משפטי. אנו מאמינים שלמידה והתמודדות זו, תסייע לבני הנוער לקיים חיי חברה תקינים, להבין את הגבולות ואת השפה ותאפשר להם התפתחות מינית בריאה ומאוזנת. מתוך הידיעה שבני הנוער פוגשים את עולם המיניות בכל תחום בחייהם, קיים הרצון להיות של מלכתחילה ולא בדיעבד.
 
המיניות נמצאת בכל מקום- בני הנוער פוגשים אותה בבית, בבית הספר, בתנועת הנוער, בעבודה, במדיות החברתיות ובוודאי שבעולם התקשורת הסובב אותנו. אין לתחום הזה גבולות ברורים, הנגישות אליו פשוטה ולכן, לעיתים, היא מייצרת בעיות מאתגרות ופירוש מצבים באופן שגוי.
למערכת החוק והמשפט יש כח רב בכל הנוגע לקביעת כללים ונורמות חברתיות בתחום המיניות, הם שקובעים מה אסור ומה מותר, מי ייענש ועל מה.

 
גם לנו כחברה יש יכולת טבעית לקבוע כללים ונורמות לגבי התנהגויות מיניות. אך מה קורה כאשר לעיתים, אין הלימה בין הנורמות החברתיות לעולם המשפט, ובין הנורמות החברתיות לחברה עצמה?
באמצעות סימולציות בנושאים משפטיים, משחקים חברתיים ושיח עם שאלות ותשובות נרד לעומקם של רעיונות אלו. נשאל מה מוגדר על פי החוק כפגיעה מינית ומהם הרבדים החוקיים של הפגיעה.
 
נעמוד על הכלים העומדים לרשותנו בתחום זה, כיצד נתמודד בסיטואציות האפורות שלא מוגדרות על פי החוק כ"עבירת מין", וכיצד עלינו לנהוג כאשר התעורר אצלנו חשד לעבירה שכזו. נבין מהו כוחו של החוק והמשפט ליצור סדר ורף התנהגות בנושא עדין ומורכב שכזה וכן נעמוד על מה שביכולתנו לעשות כאשר העולם המשפטי – חוקי לא נותן את המענה.

 ההרצאה מלווה בפעילות אינטראקטיבית חוויתית באמצעות שלטי תוכן. 


 

שם ההרצאה: "עובדים בחופש" 
נושא ההרצאה: זכויות בני נוער בעבודה 

 


למעלה מ 300,000 בני נוער משלבים לימודים ועבודה בישראל היום, לכל אחד סיבות השמורות עמו, אם לצורך כסף כיס, אם לעזרה למשפחה ואם בכדי ליהנות מעצמאות כלכלית אישית. בכוחה של החוויה הראשונית הזאת עבורם, להשפיע רבות על העובד המבוגר שהם יגדלו להיות, כמו גם תרומתו למשק הישראלי ולחברה בכלל.

עבור מרבית מבני הנוער היציאה לעולם התעסוקה היא ראשונית, חדשה והם אינם מכירים את חוקיה או את זכויותיהם בתוכה. בני הנוער, מתוך תמימות, חוסר הניסיון והרצון לרצות את המעסיק על מנת לשמור על מקום עבודתם, נתונים יותר לניצול על ידי המעסיק וחשופים ליותר פגיעות בזכויותיהם.

בשל כל אלו, בחקיקה ובפסיקה הישראלית ישנה התייחסות מיוחדת לזכויותיהם של בני הנוער בשוק העבודה והתעסוקה על מנת למנוע ניצול, פגיעה וליצור חוויה מעצימה אצל בני הנוער שלראשונה יוצאים לכלכל את עצמם. דיני העבודה בישראל מוסדרים בחקיקה נפרדת ומיוחדת וכוללים שורה של חוקים ובתי דין מיוחדים לדיני עבודה.
 
באמצעות סימולציות, שיח והכרות עם החוקים יבינו בני הנוער את הזכויות המגיעות להם בעבודה. מגובה השכר, אל צורת התשלום, שעות נוספות, הפרשות חיוניות, תשלום על התלמדויות, נסיעות ועוד. נדבר על חשיבות היציאה לעבודה, איך לבחור את העבודה שמתאימה לנו, כיצד לדרוש את מה שמגיע לנו בכבוד ובהגינות ומעל הכל נקבל כלים להתמודד עם סיטואציות מורכבות ו"אפורות" שעלולות להתעורר במהלך העבודה.

להזמנת השיחות של אורית לחצו כאן 


משך כל הרצאה: כשעה וחצי כולל הפסקה

קהל יעד: גילאי ט'-י"ב, בתי ספר, תנועת נוער, עמותות חינוך, ארגונים חינוכיים, חברות וכו'.

מרכז מפלים - מקולות מים רבים

מרכז מפלים פועל בשלושה תחומים:

1. חדר הטיפולים -  בו אנו עוסקים בין היתר בהעצמה אישית והכוונה למתבגרים ובוגרים, טיפול בזוגות לקראת נישואין      
    ובנישואין, ייעוץ מיני וטיפול משפחתי. 
המרכז מאגד בתוכו בעלי מקצוע בתחומי הטיפול השונים, ע"פ הצורך האישי.

2. הרצאות וסדנאות - המתקיימות בכל רחבי הארץ , על ידי מגוון מרצים  בנושאים הקשורים להעצמה, חינוך, זוגיות ומשפחה. לקהל יעד מגוון הכולל  צוותי חינוך, מנהלים, מנחים, יועצים, הורים וכמובן בני נוער,

3. רפואה משלימה- טיפול בגוף לצד הנפש, במגוון תחומים בניהם: רפלקסולוגיה, סו-ג'וק, עיסוי וביופידבק- טיפול בכעסים וניהול לחצים. 


המרכז פועל בבת ים, יסד ומנהל המרכז  אמיר אוחנה, יועץ נישואים מטפל זוגי ומיני. 
 

 


 
 

צור קשר
מרכז מפלים - אמיר אוחנה
שד' העצמאות 12 / ב' בת- ים
 
נייד: 050-20-22-795
טלפון: 03-509-13-13
פקס : 1533-509-13-13
דוא"ל:
m.mapalim@gmail.com

 בפייסבוק: 

פרטי: אמיר אוחנה 

דף עיסקי: מרכז מפלים - מרכז העצמה חינוכי טיפולי 

לייבסיטי - בניית אתרים