מפלים - מרכז העצמה חינוכי טיפולי - אלעד חמיאל

אלעד חמיאל  
ליד 1979
נשוי לטלי
אב לנעה, אביחי, יואב ושרה.
במקצועו קרימינולוג קליני, כיום דוקטורט במדעי החברה באוניברסיטת בר-אילן. עבר הכשרות בתחומי טיפול מגוונים ובניהם: טיפול בילדים ונוער פוגעים מינית במרכז עלם, טיפול בילדים ונוער נפגעי תקיפה מינית במכון חרוב וייעוץ לחיי אישות מטעם מרכז יהל. בנוסף מנחה אלעד קבוצות במסגרות שונות ובעל תעודת הנחיית קבוצות מאוני' תל אביב. 
 
אלעד מטפל ומלווה למעלה מעשור בנוער במסגרות שונות ובניהם: יחידות לקידום נוער בסיכון, מועדונים לנוער קצה במגוון בתי ספר ופנימיות. ריכז את הצוות הטיפולי בתיכון "אהליך" - חינוך מיוחד במגזר חרדי. מרצה במכללת אורות ישראל, מדריך סטודנטים וסטאז'רים ועוד. בנוסף, מתנדב אלעד כבר מעל 8 שנים בקו הסיוע הדתי לנערים וגברים נפגעי תקיפה מינית.  
 
אלעד עוסק בחינוך וטיפול בתחום המיני באופן עצמאי ובמסגרות שונות ומצטרף לצוות המרצים של מרכז מפלים בהרצאות בנושא מיניות לצוותי הוראה, מורים ובני נוער.
אלעד גדל והתחנך בעיר בת ים, ומתגורר כיום בקיבוץ מעלה גלבוע. 
מטרת הרצאות של אלעד, העוסקות בתחום המיניות, הן להעניק למורים ולהורים כאחד, כלים להתמודד ולשוחח עם בני הנוער על נושא המיניות - ממקום בריא, מאוזן, פתוח ולא מאוים.
 
אנו מסוגלים לדבר עם ילדינו כמעט על כל נושא בעולם, אך בבואנו להתמודד עם נושא המיניות רבים מאתנו חשים שאין בידינו את המילים הנכונות ואת הכלים הרצויים לפתח שיח פשוט ומלמד. בני ובנות הנוער לומדים לרוב מהי התנהגות מינית פוגעת, מהם הגבולות והתחומים מהם יש להיזהר, אך אף אחד לא מדבר על מה בריא, חיובי ורצוי, ולעיתים- כשכבר מגיעים לשלב השיחה המעמיקה- זה מעט מידי, מאוחר מידי.

הבנת האתגרים איתם מתמודדים ילדנו, יסייעו לנו, ההורים, לבנות ארגז כלים. אם נדע, שאת מה שהילדים לא ילמדו מאיתנו - הם ילמדו ממקום אחר, הרי שאין כל ספק שנבקש להיות שם מראש ולהעניק להם את הידע בעצמנו, באופן מאוזן. כל מה שנחוץ לנו הוא לשוחח באופן פתוח ופשוט ולתת מקום להעלות שאלות. 
שם ההרצאה: "להפשיר את השיח"
נושא ההרצאה: פאנל להורים בנושא מיניות של ילדים / מתבגרים. איך לדבר על הנושא.
 
"קודם כל אתה בעצמך ילד
ועליך לחנך ולהשכיל את עצמך..."
(יאנוש קורצ'אק)

בהרצאה "להפשיר את השיח" נעסוק בשאלות הקשורות לעולמם של המתבגרים שלנו בבית והכלים שלנו להתמודד איתם. כהתחלה, ננסה להבין למה קשה לנו לשוחח על נושא המיניות איתם. בהמשך נבין מה עובר על מתבגר/ת מבחינה פיזית ונפשית בתקופה זו בחייו/ה.

מהן השאלות איתן מתמודדים ילדנו במפגשים עם בני ובנות המין השני. מהם המסרים השליליים שהמתבגרים שלנו מקבלים מהסביבה, ומהם התכנים החיובים והבריאים שכדאי להביא לשיחה שכזאת עם ילדנו. כיצד מנתבים את האנרגיה, החששות והשאלות של בני ובנות הנוער למקום מקדם. מה נוכל להעניק לילדינו מניסיון החיים האישי שלנו. איך מנווטים בין הגבולות של השיח למקום מעצים ומשחרר ועוד שאלות רבות.

 

 
שם ההרצאה: "מלחמת המסכים" 
נושא ההרצאה: מדריך להורה האובד ברשת


 
"עדיף לשלוט באינטרנט
לפני שהוא ישלוט בך..."
(ניל יאנג)
 
אנו ומתבגרינו מוקפים במסכים שונים – מחשבים, טאבלטים וטלפונים ניידים. האם כהורים אנו מודעים למקומות בהם הילדים שלנו משוטטים ברחבי הרשת? נלמד כיצד ניתן להדריך ילדים לגלישה בטוחה ונכונה, להגן עליהם מאיומים וסכנות וללמד אותם להשתמש במסכים בצורה מושכלת שתשרת אותם ולא תפגע בהם!
 
שם ההרצאה: "לא מהמרים על החיים"
נושא ההרצאה: התמודדות עם אלכוהול, סמים והימורים. 

 
 
"קשה - זאת אומרת אפשר..." 
(זאב ז'בוטינסקי) 

ההרצאה תעסוק בשימוש בחומרים פסיכואקטיביים (סמים ואלכוהול) אצל מתבגרים – נבין את ההבדל בין סם לתרופה וחומרים לגיטימיים, מדוע מתבגרים פונים לשימוש בחומרים, וכיצד ניתן להימנע משימוש בהם. במהלך ההרצאה יוענק  מידע אינפורמטיבי וכלים פרקטיים להתמודד עם מצבי סיכון ואפשרויות של שימוש בחומרים מסוכנים אצל בני נוער.

 

שם ההרצאה: "מוגנות מינית"
נושא ההרצאה: כלים והדרכה למניעת פגיעות מיניות.

 
"לתקן את העולם פירושו חתקן את החינוך..." 
( יאנוש קורצאק) 

הנתונים על פגיעות מיניות מתארים עשרות מקרים של הטרדות שונות שחווים נערות ונערים במהלך חייהם. הרצאה זו  תציג את המאפיינים המרכזיים של פגיעות מיניות, דרכי הפעולה לצמצום הסיכוי של מתבגרים להיפגע, ויינתנו כלים למענה ראשוני למצב בו הורים תקלים לראשונה בנפגע.
כמו כן, יינתנו כלים לשיח וחינוך למניעת התנהגות מינית פוגענית. 


 

שם ההרצאה: "מתבגרים עם זה" 
נושא ההרצאה: הכנה לשינויים בגיל ההתבגרות. 

 

"התוצאה העליונה של החינוך
היא הסובלנות..."
                                           
( הלן קלר) 

שיח פתוח ומרגש אודות השינויים שגיל ההתבגרות מביאי איתו - שינויים גופניים, קוגניטיביים, רגשיים, חברתיים והשפעותיהם. 

בהרצאה ינתן דגש גם על אפשרויות הצמיחה מתוך האתגרים שגיל ההתבגרות מזמן וכן תהיה נגיעה בתחום של מוגנות ומניעת הטרדות. 

בסוף המפגש יהיה זמן לשאלות חופשיות של תלמידים בנושאים החשובים להם ויינתן מענה מקצועי ורגיש. 

להזמנת ההרצאות של אלעד לחצו כאן

הרצאות אלו הן חלק מתוכנית "ערה" של מרכז מפלים
אך ניתנות להזמנה גם כהרצאות בודדות.

 
משך ההרצאה: כשעתיים כולל הפסקה.

 

מרכז מפלים - מקולות מים רבים

מרכז מפלים פועל בשלושה תחומים:

1. חדר הטיפולים -  בו אנו עוסקים בין היתר בהעצמה אישית והכוונה למתבגרים ובוגרים, טיפול בזוגות לקראת נישואין      
    ובנישואין, ייעוץ מיני וטיפול משפחתי. 
המרכז מאגד בתוכו בעלי מקצוע בתחומי הטיפול השונים, ע"פ הצורך האישי.

2. הרצאות וסדנאות - המתקיימות בכל רחבי הארץ , על ידי מגוון מרצים  בנושאים הקשורים להעצמה, חינוך, זוגיות ומשפחה. לקהל יעד מגוון הכולל  צוותי חינוך, מנהלים, מנחים, יועצים, הורים וכמובן בני נוער,

3. רפואה משלימה- טיפול בגוף לצד הנפש, במגוון תחומים בניהם: רפלקסולוגיה, סו-ג'וק, עיסוי וביופידבק- טיפול בכעסים וניהול לחצים. 


המרכז פועל בבת ים, יסד ומנהל המרכז  אמיר אוחנה, יועץ נישואים מטפל זוגי ומיני. 
 

 


 
 

צור קשר
מרכז מפלים - אמיר אוחנה
שד' העצמאות 12 / ב' בת- ים
 
נייד: 050-20-22-795
טלפון: 03-509-13-13
פקס : 1533-509-13-13
דוא"ל:
m.mapalim@gmail.com

 בפייסבוק: 

פרטי: אמיר אוחנה 

דף עיסקי: מרכז מפלים - מרכז העצמה חינוכי טיפולי 

לייבסיטי - בניית אתרים