מפלים - מרכז העצמה חינוכי טיפולי - המלצות


המלצות
 
הרצאתו של מר אמיר אוחנה, מצליחה לרתק אף את קהל השומעים הקשה ביותר, בשעות הקשות ביותר. ההרצאה מצליחה לעורר את הלב ולחדד את המחשבה. כל מחנך יוצא מן ההרצאה עם חיזוק לעבודתו. עם תחושה של רצון להשקיע יותר, ללמוד את תלמידיו יותר, להיות קשוב אליהם ורגיש אליהם עוד יותר.
מר אמיר אוחנה, הוא דמות סוחפת ומעוררת השראה. הוא דוגמה ומופת לאמונה באדם ובכוחות הטמונים בו. הוא מודל לחיקוי לכל מי שעבודה חינוכית אמתית בראש מעייניו. באופן אישי, הוא הצליח לפרוט על מיתרים נפשיים אצלי כמחנכת אך גם כאם, כאישה, כאדם... מאחלת למר' אוחנה להמשיך ולהוציא מן הכוח אל הפועל עשייה חינוכית פורייה ומשמעותית אף יותר, עם כל מחנך ומחנכת שייקרו בדרכו.

נורית שפירו - מנהלת מחלקת ההסברה ביד ושם ומחנכת
 


הרצאתו של אמיר בפורום מדריכי שפי במחוז דרום (מ"מ, ממ"ד ומגזר בדואי) התקבלה בצחוק ובדמע. דבריו נגעו בלב כל  השומעים! מתוך סיפורו האישי ניתן היה לחלץ עקרונות של הקשבה והכלה. כמו גם עקרונות של דרכי עבודה עם הורים, מורים, ילדים ונוער. וכן כיוונים להתבוננות רגישה לסיפור ולמה שמאחוריו. בכך סייע אמיר בבניית נדבך נוסף בעבודה המקצועית של מדריכי שפ"י ושלנו ואנו מודים על כך מאוד.

ציפי חורי, מימי גילוץ, צביה דרורי, רונית יצקר, סנא ג'ברין ונגואה אבו עבאס - מפקחות יועצים ממ"ד במחוז דרום 
 ההרצאות של אמיר נותנות אמונה בכוחו של היחיד להשפיע וביכולת להשתנות. העברת ההרצאה מרתקת ואמיר מצליח לרתום את הקהל המגוון לאורך כל הדרך. מומלץ בחום.
ספי חן ציון- מדריכה ארצית באגף השירות הלאומי
 הלכתי הביתה כשאני עדיין בתוך החוויה. נגשו אלי אנשים בזה אחר זה להודות לי על שהזמנתי את אמיר. קרה משהו טוב בערב ההרצאה, לא תמיד קל לעבור מסך בצוות ואמיר עשה זאת בגדול-בחכמה ובכישרון רב. אמיר שוזר ביד אמן קטעי ספור אישי, עקרונות חינוך יהודי אמוני וכלים מעשיים. יש לו מה לומר לעולם ואת כל הכישרון לעשות זאת. כנראה כל המסע הזה היה עם תכלית וייעוד גדול. שתחזקנה ידיך אמיר, המשך בדרך. נראה לי שזו רק ההתחלה... תודה מעומק הלב!

טובה קלר - מנהלת חט"ב צביה הרצליה, יועצת נישואין ומנחת הורים
 מה שמשך אותי בהרצאה של אמיר הוא אמיר. בשונה מהרצאות אחרות בהם מגיע/ה אדם המרצה מידיעותיו, בהרצאה של אמיר הרגשתי שחבר מדבר איתי. מישהו שגדל איתי ומדבר איתי בשיחה אחד על אחד. הייתי מהופנט, והרגשתי כאילו אני והוא לבד בחדר. ההרצאה הייתה מעניינת ונגעה בדברים שאחרים לא הצליחו לדבר עליהם לפני. תודה לך אמיר על שהארת לי צדדים נוספים בחיי כמחנך.

נועם בן-שימול-רכז מפעלים תנועת הצופים
 המפגשים עם אמיר אינם מה שמכונה "הרצאות פרונטאליות". אופן העברת השיחה, הכנות והפשטות יחד עם האווירה שהוא משרה והשקיפות שהוא מקרין, מאפשרים יצירת דיאלוג מתמשך וייחודי עם קבוצת הבנות שלנו. אצלנו התוכנית עובדת מעט אחרת בזכות אמיר- הוא מאפשר לבנות עצמן לבחור מהתכנים הקיימים ומנהל איתן דיאלוג לבניית התוכנית וחלוקת הנושאים לאורך השנה כולה, זה נדיר שמרצה המגיע עם תוכנית ברורה פותח אותה לשינויים כרצון הקהל וזה מאוד ייחודי לאמיר. הבנות שלי רק מחכות למפגשים הללו, מתוך ידיעה שיש מענה, שיחה, התייעצות והכוונה גם מעבר לשעות הפורמאליות. כרכזת בנות שרות אני יכולה לומר באופן חד משמעי שהמפגשים עם אמיר חשובים לי מאוד ואני עושה כל שביכולתי לפתוח אותם כל שנה מחדש, גם בנות השרות שסיימו את שנת שירותן ממשיכות להגיע למפגשים הללו וזה אומר המון. זכות גדולה לי ולבנותיי שזכינו להעשיר את עולמן עם התכנים והשיחות של אמיר ואנו מחכות כל פעם למפגש הבא. מומלץ בחום. 

נעמי אלוני, רכזת בנות שרות ראש העין
 
 
 

אמיר הגיע אלינו לישיבה לסדרת הרצאות במסגרת התכנית: "חדרי המורים וחדרי הלב".
בתחילה, התוכנית הייתה מיועדת למורים ולתלמידים, אך לאור הביקוש וההצלחה פתחנו את ההרצאות גם להורים ולקהילה כולה. אמיר מרצה באופן מרתק ומעניין. נושאי ההרצאות נוגעים בלב כל שומע, ובעיקר בלב בני נוער ובלב הורים לילדים מתבגרים. נושאי ההרצאות רלוונטיים לצוותי הוראה ולגיל ההתבגרות במקביל ומועברים ב"גובה העיניים", ומתוך רגישות לקהל ובוודאי לקשיים של גיל ההתבגרות ולמורכבות שלו.

רז סבירו- רכזת השתלמויות ישיבה תיכונית למדעים ואומנויות קריית אתא. 
 


זכות גדולה הייתה לי להזמין את אמיר להנחות את התוכנית: "להיות מרקר" עבור בני הנוער היקרים שלנו בקריית מלאכי. אמיר יודע להגיש לנוער בצורה מעוררת השראה בדיוק את מה שהוא צריך וזקוק לו, הוא מצליח לגעת בנשמתם ולהשאיר רצון וטעם של עוד.

מוריה אירני בן דוד - מנהלת מחלקת נוער קריית מלאכי על התוכנית: "להיות מרקר".
 


השיחה למחנכים בכנס הארצי לעוסקים בקליטת תלמידים עולים, היתה חוויה מרתקת הן בתכניה ובמסרים החינוכיים שבה והן באופן העברתה בחן ובהומור. מתוך המשוב בכתב של המשתלמים היתה שביעות רצון מלאה, מאוד ממליץ.
                                                
     צמח סבן
 - מפקח ארצי לקליטת תלמידים עולים מינהל החינוך הדתי ירושלים
 


במפגש עם אמיר מבחינתי, רואים דוגמה לאיש חינוך ומעשה. העמקות והעוצמה שלו התפתחו עם השנים באקדמיה של החיים - שהינה המשמעותית ביותר. לאנשי חינוך לעיתים רבות לא מתאפשר לראות את עוצמת ההשפעה והצמיחה של המחונך על ידיך. במפגש עם אמיר חשתי את גודלה של העשייה - אף כשאין סממנים חיצוניים ברורים.

מישאל שפיצר - מנהל תוכנית מעגלי אחריות בעמותת "ידידים"אמיר העביר לנוער שלנו שיחה במהלך סמינר בנושא מנהיגות לשינוי חברתי, אמיר ריגש את בני הנוער והצוות החינוכי של המחלקה בסיפור חייו ו"קינח" בתודה ובהוקרה האישית שלו כלפי מדריך הנוער שלדבריו הציל את חייו בצעירותו הנושא דיבר מאוד למדריכים הצעירים שלנו וגרף תשואות, מחמאות ולא מעט דמעות מהנוער והצוות החינוכי שלנו. סדנאות המשך עם אמיר כבר סגרנו!
גיא בן סעדון - רכז בני המושבים ותוכנית מצילה – לכיש
 השיחה של אמיר היא מראה לעצמי שבך והמחנך שבך...היא עצירה והתבוננות ליום יום ונתינת כלים מול האתגרים השונים. חובה לשמוע.

יסכה ברוך - יועצת בביה"ס "יפה נוף"
 


המפגשים עם אמיר תורמים לי המון, מעבר לידע הכללי שאני מקבלת, העובדה שהמפגשים קורים פעם-פעמיים בחודש, גורמים לי לשחרור מהשגרה היומיומית וגם העובדה שהמפגשים נמשכים לתקופת זמן ארוכה עוזר לי המון. כל מפגש מעצים אותי ומגלה לי דברים חדשים על עצמי ועל אנשים. כמות ההשקעה של אמיר והמלווים של התוכנית: רינת ואורי עוזרת לי המון. אני מספרת לכולם לאן הלכנו, מה עשינו, על מה דיברנו וסופרת את הימים עד ששוב נפגש, אנחנו מרגישים כמו בני משפחה, במפגשים אנחנו לא חוסמים שום דבר, אנחנו אומרים הכל, שואלים הכל, מתייעצים עם אמיר על כל בעיה הכי קטנה שיש לנו. אני מנסה להעביר את כל מה שלמדתי למשפחה, לחברים ולנוער דרך המדצ״ים והמועצה, אבל לא משנה כמה אדבר ואסביר, אף אחד לא יבין כמה זה כיף עד שלא יהיה באחת הפגישות עם אמיר.

לאה מקונן, יו"ר מועצת הנוער של קריית מלאכי ומשתתפת בתוכנית "להיות מרקר". 
 
 


 היתרון הגדול של אמיר זה שהוא מדבר בגובה העיניים של בני הנוער, הוא מדבר על דברים גדולים ומשמעותיים ביותר אך ישירות אל הנפש. אמיר מגיע מתוכם הוא היה שם והוא יודע היכן בני הנוער נמצאים הוא מרתק ותופס אותם. אני חייב לציין שהבאנו את אמיר להרצות לנו פעם אחר פעם , שוב ושוב ובכל פעם התחושות חזקות וההשפעה עצומה.

אליעד אבריקי, רכז מחוז דרום בני עקיבא
 
 


בראש ובראשונה אמיר הוא לב, הוא מצליח למגנט אליו אנשים. כמחנך הצופה מהצד אני מגלה עד כמה אמיר מצליח לדבר עם הילדים בגובה העניים, ואין זה אומר בשום צורה שהתוכן נמוך! הרגישות שלו, היכולת שלו לקלוט את הקבוצה להבין אם הם איתו ולא לפספס אותם. הדגש בסיפור האישי של אמיר אינו הסיפור האישי לכשעצמו! אלא בהתקדמות שלו הלאה, ביכולת האמיתית להעניק ידע שזה אפשרי, איך מתקדמים, מה אני לוקח מהסיפור הזה לעצמי.

יאיר שרייבר, רכז נוער בבית אל
 


הסיבה שבגללה אני חוזרת ומזמינה את אמיר להרצות לפני הנוער שאתו אני עובדת טמונה בנשמה שלו, בחום באהבה ביכולת להכיל ולקבל, במה שהוא משדר הכנות והאמת שנובעת ממנו, וזה לא משנה כלל מי הקהל. אמיר מגיע מתוך ניסיון, מתוך השטח מתוך החוויה עצמה, ולא מתוך דיבורים בעלמא או זריקת דיבורים באוויר. הוא חי את התכנים שלו עבר אותם על בשרו ומטפל באנשים דרכם. ההרצאות עצמן מלאות הומור, כיף, חום והמון חיבור ישיר לקהל ששומע. אמיר מצליח למקד את הקהל, להעניק תובנות מוסר והבנה.  עבורי, לאמיר יש את היכולת לומר משהו שאני יודעת – אך רק בזכות הדרך שבה נאמרו הדברים, האסימון שלי נופל ואני סוף סוף מבינה את הכוונה האמתית מאחורי הדברים.
תהילה בוכריס, רכזת גרעין בנות שרות בת ים
  

 
אמיר ניחן ברגישות אנושית גבוהה לזולת. תכונה זו מאפשרת לו להיות קשוב למציאות, לקהל, לשאלות ולצרכים שעולים ולהגיב אליהם באופן מדויק, נעים ומחובר.
רני רוזנהיים - לשעבר סמזכ"ל בני עקיבא, כיום - מנהל אגף תרבות בעיריית בת ים
 


הרצאות מרגשות, מעניינות ותגובות מדהימות מהנוכחים.
הרב בני נכטיילר - סגן ראש מנהל החינוך, מרכז ישיבות בני עקיבא
 

 

מרכז מפלים - מקולות מים רבים

מרכז מפלים פועל בשלושה תחומים:

1. חדר הטיפולים -  בו אנו עוסקים בין היתר בהעצמה אישית והכוונה למתבגרים ובוגרים, טיפול בזוגות לקראת נישואין      
    ובנישואין, ייעוץ מיני וטיפול משפחתי. 
המרכז מאגד בתוכו בעלי מקצוע בתחומי הטיפול השונים, ע"פ הצורך האישי.

2. הרצאות וסדנאות - המתקיימות בכל רחבי הארץ , על ידי מגוון מרצים  בנושאים הקשורים להעצמה, חינוך, זוגיות ומשפחה. לקהל יעד מגוון הכולל  צוותי חינוך, מנהלים, מנחים, יועצים, הורים וכמובן בני נוער,

3. רפואה משלימה- טיפול בגוף לצד הנפש, במגוון תחומים בניהם: רפלקסולוגיה, סו-ג'וק, עיסוי וביופידבק- טיפול בכעסים וניהול לחצים. 


המרכז פועל בבת ים, יסד ומנהל המרכז  אמיר אוחנה, יועץ נישואים מטפל זוגי ומיני. 
 

 


 
 

צור קשר
מרכז מפלים - אמיר אוחנה
שד' העצמאות 12 / ב' בת- ים
 
נייד: 050-20-22-795
טלפון: 03-509-13-13
פקס : 1533-509-13-13
דוא"ל:
m.mapalim@gmail.com

 בפייסבוק: 

פרטי: אמיר אוחנה 

דף עיסקי: מרכז מפלים - מרכז העצמה חינוכי טיפולי 

לייבסיטי - בניית אתרים