מפלים - מרכז העצמה חינוכי טיפולי - ניוזלטר אוגוסט - מתחדדים, חוזרים, מתחדשים


ניוזלטר שביעי 

אוגוסט 2018 

 

נושא החודש שלנו הפעם: "מתחדדים, חוזרים מחדשים" 

שמחים להזמין אתכם לגלות עולם שלם של תכנים ופעילויות בנושא החודש שלנו. 
לחצו על התמונות להרחבת הקריאה על ההרצאה או המרצה

 
נתראה בקרוב 
מרכז מפלים

 
 
"אשראי בחינוך" - על מחנך העובד בלי מסגרת אשראי, פתוח וללא מגבלות
 
לכל אחד מאיתנו יש מורה שהוא לא ישכח לעולם. שעזר לנו לבנות את השביל שבו אנו צועדים היום.

כל המחנכים שקיבלו מקום של קבע על לוח ליבנו, פעלו מחוץ למסגרת הרגילה, הם עבדו עם "כרטיס אשראי" טעון במטבעות של אהבה, קבלה, שמחה, הקשבה ועם אסופת רעיונות מקוריים וללא שום מגבלה של תקציב מוגדר וסגור מראש. אז איך עושים את זה?

בשילוב סיפורה האישי ולצד שנותיה הרבות במערכת החינוך תספר יהודית על תפיסת עולמה בחינוך: "התפקיד העיקרי המוטל על דורנו הוא החינוך. 

בהרצאה נלמד איך לעבוד עם כרטיס "אשראי" ללא מסגרת והגבלה, נקבל השראה מרעיונות ופעילויות מעצימות ומרגשות שניתן לקיים עם התלמידים שלנו כדי לשבור את התבנית ולהרחיב את גבולות העשייה.
 
להזמנת השיחה של יהודית
  
לחצו כאן 
ואנו נחזור אליכם בהקדם 


 
"צמיחה מול קשיים" - לימוד סביב ספר יונה
 
בפתחו של חודש אלול, בו אנו בוחנים את השנה שעברה ומנסים להגיע אל תובנות חיינו, אנו לעיתים מרגישים שאנו מביטים מתוך בור אל מעלה, שואלים כיצד יוצאים ומתקדמים מתוך מקום הקושי והאתגר. 
ספר יונה הוא ספר ייחודי, הנבדל מכל שאר ספרי המקרא האחרים. זהו ספר העוסק בנביא אך כלל לא עוסק בנבואה, הספר למעשה עוסק במתח בין הנביא לקב"ה, בין הנביא לעצמו.

בהרצאה, הבנויה סביב דף מקורות על יונה הנביא, נשוחח על מסע חייו של הנביא והקבלתו למסע חיינו אנו. נדון במצבי מצוקה אליהם נקלע אדם בחייו, כאשר הוא מרגיש שכל מעשיו של הקב"ה מופנים רק אליו.

בתהליך לימוד הספר, ננסה לנתח יחד מהי משמעות הירידות הרבות שמקיים הנביא בסיפור ונגלה יחד מתי מחליט יונה להתעורר, לקום ולבקש לעצמו חיים.

 
 

מתוך משבריו של הנביא, נבוא אנו להבנות על המשברים בחיינו האישיים, על התחושות הסובייקטיביות ש"כל משבריך וגליך עליי הם...", אל שיאו של המשבר וממנו השאיפה לחיים.

אורייתא סביב ספר יונה, היא מפגש אמיתי עם עולם היום יום והקשיים שאנו חווים, מתוך ניסיון להעניק כלים ודרכים להתמודדות. בריחה או בחירה? 
 
מעוניינים לקבל פרטים על ההרצאה של אמיר 
 
לחצו כאן 

ואנו נחזור אליכם בהקדם!  
שם ההרצאה:  "ובחרת בחיים" - על היכולת הפלאית להתחדש ולבחור בחיים בכל יום מחדש
 
יש חוויות שמותירות חותם כה משמעותי עד שהחיים כולם נצבעים ומתעצבים מחדש. סיפור אישי של טל אלוואי, העוסק באבדן והתמודדות אמונית ורגשית עם המוות הפתאומי בעקבות מכת המדינה: תאונות דרכים.
 
על היכולת הפלאית להתחדש ולבחור בחיים בכל יום מחדש. על המסע – שאין לו סוף והשאלה החוזרת: "האם יש סיכוי לאהבה?"
מתוך השאיפה לחיות בהרמוניה עם החיים ומחוללם – עולים בירורים אמוניים והכרעות בצמתים קריטיים.


בהרצאה טל מבקש לגעת בתובנות של הכרת הטוב ושמחה, מנסה להבין, יחד עם השומעים, האם באמת יש ארגז כלים המאפשר לצלוח את ההתמודדות והאתגר? האם ההפך מאמונה היא בהכרח כפירה? והאם בכוחה של אותה אמונה להצמיח חיים ולרענן אותם?

להזמנת השיחה של טל 
  
לחצו כאן 
ואנו נחזור אליכם בהקדם 
 


 
שם ההרצאה: "סוכריות קופצות" - על ילדי ה ADD והADHD
 
רבים מאיתנו חשים מבולבלים ולעיתים אף אבודים בתוך עולם החינוך שלנו. אנו מרגישים שמה שהצליח אצל ילדינו הבוגרים, לא מצליח עם ילדינו הצעירים ובמקביל המידע שמציף את הרשתות החברתיות אודות תרופות קסם וטיפולי בזק לטיפול בילדיי  ADHD או ADD ואחרים- מבלבל, מטעה ובעיקר נוטע תקוות שווא. אל דאגה אתם לא לבד.

החשש העיקרי בחינוך הוא להציב גבול, אנו עסוקים מידי בשאלה מה יגידו עליי אם לא אצליח ומוסיפים עוד ועוד אמירות מחלישות. אך כאן בדיוק טמון הסוד, גבולות הוא עניין הכרחי, הוא המעצב את ילדינו בחיים, בחברה ובעולם שבו הם לוקחים חלק.

הרצאה נעסוק בשאלה כיצד מציבים גבולות כראוי כדי שישרדו לאורך זמן, כמה גבולות לשים? באילו תחומים? האם נכון יותר לבחור גבול אחד ולהוסיף עליו? כיצד נשארים עקביים בגבול ובדוגמה האישית שאנו נותנים לגביו? והאם אכן נכון המשפט "תמונה אחת שווה אלף מילים" ביחס לחינוך בדוגמה אישית? ביחד נצא ממבוי סתום למקום בטוח.
 
להזמנת השיחה של דורית
  
לחצו כאן 
ואנו נחזור אליכם בהקדם  

מרכז מפלים - מקולות מים רבים

מרכז מפלים פועל בשלושה תחומים:

1. חדר הטיפולים -  בו אנו עוסקים בין היתר בהעצמה אישית והכוונה למתבגרים ובוגרים, טיפול בזוגות לקראת נישואין      
    ובנישואין, ייעוץ מיני וטיפול משפחתי. 
המרכז מאגד בתוכו בעלי מקצוע בתחומי הטיפול השונים, ע"פ הצורך האישי.

2. הרצאות וסדנאות - המתקיימות בכל רחבי הארץ , על ידי מגוון מרצים  בנושאים הקשורים להעצמה, חינוך, זוגיות ומשפחה. לקהל יעד מגוון הכולל  צוותי חינוך, מנהלים, מנחים, יועצים, הורים וכמובן בני נוער,

3. רפואה משלימה- טיפול בגוף לצד הנפש, במגוון תחומים בניהם: רפלקסולוגיה, סו-ג'וק, עיסוי וביופידבק- טיפול בכעסים וניהול לחצים. 


המרכז פועל בבת ים, יסד ומנהל המרכז  אמיר אוחנה, יועץ נישואים מטפל זוגי ומיני. 
 

 


 
 

צור קשר
מרכז מפלים - אמיר אוחנה
שד' העצמאות 12 / ב' בת- ים
 
נייד: 050-20-22-795
טלפון: 03-509-13-13
פקס : 1533-509-13-13
דוא"ל:
m.mapalim@gmail.com

 בפייסבוק: 

פרטי: אמיר אוחנה 

דף עיסקי: מרכז מפלים - מרכז העצמה חינוכי טיפולי 

לייבסיטי - בניית אתרים