מפלים - מרכז העצמה חינוכי טיפולי - ניוזלטר אפריל - מסעות


ניוזלטר שלישי
חודש אפריל 2018 

 

הרצאות לחודש "מסעות"

שמחים להזמין אתכם ללחוץ על התמונות
ולגלות עולם שלם של תכנים ופעילויות בנושא החודש שלנו. 

 
נתראה בקרוב 
מרכז מפלים
 
 
בחרנו לפתוח את ההמלצות לחודש "המסעות" בסדנה שעוסקת בכוח שיש בכל אחד מאיתנו: "הכוח לבחור!" 

בעולם המסעות יש מסעות אישיים פנימיים ויש חיצוניים, ההרצאה שלנו "הכוח לבחור" - משלבת בין השניים, גם החיפוש הפנימי וגם בחיפוש החיצוני.  הסדנה שלנו עסקת בהכוונה תעסוקתית ובחירת מקצוע 
 
כמה מהבחירות שאנו עושים מבוססות על אהבותינו ורצונותינו האישיים וכמה מבוססות על פחדנו ורצונותיהם של אחרים? כיצד מגלים מהו חוט השני הרקום במסלול הנפש שלנו, הדבר שלמענו אנו קמים בבוקר וממלא את חיינו בשמחה? כיצד מתחברים לתהודת הכישרונות שלנו?

הסדנות יאפשרו לנו לעצור לרגע את כל הרעשים מבחוץ ולעסוק רק בעצמנו. במפגשים נפתח את מחשבתנו לעולם הגדול, נאפשר לכל קשת האפשרויות להציג את עצמה לפנינו, נשאל שאלות שיעזרו לנו להתמודד עם שפע הגירויים הקיימים בחוץ ומתוך הפתיחות והמכלול נתכנס פנימה, נתמקד ונפענח מהו החלום שלי וכיצד אני צועד להשיגו.

 
 *סדנה זו מורכבת מ-3 מפגשים

הרצאה של אמיר אוחנה - לפרטים
 
לחצו כאן 

 

אנחנו כל כך רוצים לשנות אבל אין לנו מושג מהו הצעד הראשון.
כיצד בוחרים לאן להתקדם? איך משנים דברים שהפכו עבורינו לסידרי עולם? ומה עושים עם החשש והפחד מול הדרך החדשה והשינויים שהיא תביא איתה...

לחצו על התמונה, מלאו את הפרטים ונחזור אליכם לתאם פגישה ראשונה, להתחיל את הדרך החדשה שלכם! 

 
"היהודי הנודד" -  על הזהות היהודית בעולם המודרני.


האם הדת היהודית היא בהכרח הזהות של אדם יהודי, או שיהדות היא רק מאפיין מולד והאדם המודרני מעצב את זהותו ללא קשר לגזע אליו נולד? האם להיות יהודי משמעותו להיות דתי, לגור במדינת היהודים ולקיים מסורות יהודיות? מה בין מדינה יהודית למדינת ישראל? ומה בין מדינת היהודים ליהודי התפוצות?

עולם יהודי התפוצות מורכב מזרמים שונים ומסגנונות שונים של אנשים, מהם המאפיינים של הזהות היהודית היום בחברה המודרנית? מהם הקשיים וההתמודדויות איתם מתמודדים בתפוצות והאם אנחנו בארץ יכולים לעשות משהו בעניין? 

 
הרצאה של צחי מגנאג'י  

להזמנת השיחות של צחי 
לחצו כאן
 
חשבנו לשתף אתכם בכמה המלצות מלקוחות שכתבו עלינו

 
לחצו על התמונה וגלו  
 החודש חשבנו להציג לפניכם גם את אחת האורייתות שלנו שנקראת: "האני", העוסקת ביכולת להביט פנימה אל ליבו של המחונך, לדון כל אירוע לטוב ולפעול יחד למען שינוי המבט והתהליך החינוכי.  
 
בעבר, המחנך דיבר והחניך הקשיב. בימינו מערכת הכוחות מתאזנת, ועל המחנך ללמוד גם להקשיב.

ההקשבה היא לא רק פיזית אלא רעיונית: הקשבה לעולם הפנימי העשיר של החניך יחד עם הבלבול שבו, התבוננות של המחנך לעומק הכוחות והיכולות של הנער, לצידן של התנהגויות מורכבות וקליטת מסרים, מתוך מקום מכיל ופחות שיפוטי. הקשבה המזמינה את הצד השני ללמוד לשתף ולדבר...

באורייתא נברר האם הקשבה זו, לעיתים, היא גם היכולת לאהוב ולקבל את הקיים כמות שהוא מבלי הרצון הטבעי לשנות ולתקן? כמו כן נבחן האם "שמירת העיניים" הוא רק מושג בצניעות או שיש לו מקום בעולם החינוך? מעל הכל ננסה להבין, האם יש מקום לתיקון גם מתוך קושי, מרדנות וחוסר רצון, או שיש גבול ליכולות שלנו להשפיע, לשנות ולתקן? ומה בעניין זה, מלמדים אותנו קולות השופר?

 
הרצאה של אמיר אוחנה - לפרטים
 
לחצו כאן 

 

הרצאה נוספת של מרצה אורחת שלנו והפעם: עלמנש סנבטה.

ההרצאה של עלמנש נקראת:  "רגל פה רגל שם", והיא עוסקת במסע העלייה לארץ ועל קשיי הקליטה וחיפוש הזהות בחברה הישראלית 

משפחתה של עלמנש עלתה לארץ במבצע שלמה. בין כל האתגרים, הקשיים וההתאקלמות בארץ עולה ומתגלה האמונה, הטוב והכוח המניע. על השוני שבולט לעיני כל,

על חיפוש זהות בתוך המקום החדש ובתוך כולם לנסות למצוא את הדרך והסדר. על שיברו של החלום מצד אחד רק כדי לגלות שיש חלום חדש, חשוב וייחודי לא פחות ומעל הכל על הידיעה שניתן להתרכז באפלייה, בקושי ובביקורת אך לבחור לא להטיל את האחריות על מישהו אחר, להתעסק בטוב ובדרך להגשמת החלום החדש. שיח מלא הומור ורגש. 


 
הרצאה של עלמנש סנבטה

 
 לחצו כאן  

 

  

מרכז מפלים - מקולות מים רבים

מרכז מפלים פועל בשלושה תחומים:

1. חדר הטיפולים -  בו אנו עוסקים בין היתר בהעצמה אישית והכוונה למתבגרים ובוגרים, טיפול בזוגות לקראת נישואין      
    ובנישואין, ייעוץ מיני וטיפול משפחתי. 
המרכז מאגד בתוכו בעלי מקצוע בתחומי הטיפול השונים, ע"פ הצורך האישי.

2. הרצאות וסדנאות - המתקיימות בכל רחבי הארץ , על ידי מגוון מרצים  בנושאים הקשורים להעצמה, חינוך, זוגיות ומשפחה. לקהל יעד מגוון הכולל  צוותי חינוך, מנהלים, מנחים, יועצים, הורים וכמובן בני נוער,

3. רפואה משלימה- טיפול בגוף לצד הנפש, במגוון תחומים בניהם: רפלקסולוגיה, סו-ג'וק, עיסוי וביופידבק- טיפול בכעסים וניהול לחצים. 


המרכז פועל בבת ים, יסד ומנהל המרכז  אמיר אוחנה, יועץ נישואים מטפל זוגי ומיני. 
 

 


 
 

צור קשר
מרכז מפלים - אמיר אוחנה
שד' העצמאות 12 / ב' בת- ים
 
נייד: 050-20-22-795
טלפון: 03-509-13-13
פקס : 1533-509-13-13
דוא"ל:
m.mapalim@gmail.com

 בפייסבוק: 

פרטי: אמיר אוחנה 

דף עיסקי: מרכז מפלים - מרכז העצמה חינוכי טיפולי 

לייבסיטי - בניית אתרים