מפלים - מרכז העצמה חינוכי טיפולי - ניוזלטר טו בשבט


ניוזלטר ראשון 2018 

 

הרצאות לחודש שבט בנושא "צמיחה" 

 
מוזמנים ללחוץ על התמונות ולגלות עולם שלם של תכנים ופעילויות. 
 
נתראה בקרוב 
מרכז מפלים
 
 
שם ההרצאה: סמכות טובה/סמכות שקטה
נושא ההרצאה: גבולות בחינוך.

 
 
טבעו של פרח לצמוח, אך גם אם נעניק לצמח מים, אור ואדמה פורייה, הגבולות הן אלו שינתבו את צמיחתו. בהיעדר גבולות ברורים יצמח הפרח לכל הכיוונים, יכסה וישתלט על כל סביבתו. בהענקת גבולות קצה סדורים, יפעל הצמח לפי טבעו ויגדל כלפי מעלה, יפרח ויתפתח ויתנשא אל על.

בהרצאה נבחן כיצד בונים גבולות בחינוך, כאלו המצמיחים אישיות לגובה ולא לרוחב. נתמודד עם שאלות על מהי הצמיחה הטבעית לילד, ומה הקשר בין צמיחה לרוחב, לחוכמת חיים? ובנוסף לגבולות, מהו מקומם של התוכן, האהבה, ההכלה והחיוך כמשלימים בתהליך הצמיחה.


 
הרצאה של אמיר אוחנה 


שם ההרצאה: "בועת הסבון" 
נושא הרצאה: על חינוך מיוחד ועל המיוחד שבהםבועת סבון גדולה בלעה את בנה של רונית, היא יכולה לראות דרכה אך לא מצליחה לחדור לתוכה. סיפור על אם ומחנכת היוצאת למסע חייה לשחרר את ילדה מבועת האוטיזם שעטפה אותו בגיל שנה וחצי. על המאבק מול הזמן הקצוב, האמונה בתהליך,

ההתמודדות היומיומית, שיאי המסע מול קשיי הדרך והידיעה הברורה שלמרות שמדובר בעבודה מתמשכת, ישנם הצלחות מקדמות ומשמעותיות לאורך המסלול. הרצאה לצוותי חינוך והורים על האמונה בתהליך והיכולת לשנות מציאות בחינוך ובחיים.


 
הרצאת אורח - רונית אסרף 

להזמנת ההרצאה - לחצו כאן

 
שם ההרצאה: "ובחרת בחיים! תתחדש..."
נושא ההרצאה: 
על היכולת הפלאית להתחדש ולבחור בחיים בכל יום מחדש

 
 
יש חוויות שמותירות חותם כה משמעותי עד שהחיים כולם נצבעים ומתעצבים מחדש. סיפור אישי העוסק באבדן והתמודדות אמונית ורגשית עם המוות הפתאומי בעקבות מכת המדינה: תאונות דרכים.

על היכולת הפלאית להתחדש ולבחור בחיים בכל יום מחדש, על המסע – שאין לו סוף והשאלה החוזרת: "האם יש סיכוי לאהבה?". מתוך השאיפה לחיות בהרמוניה עם החיים ומחוללם – עולים בירורים אמוניים והכרעות בצמתים קריטיים. בהרצאה נבקש לגעת בתובנות של הכרת הטוב ושמחה, ננסה להבין האם באמת יש ארגז כלים המאפשר לצלוח את ההתמודדות והאתגר? האם ההפך מאמונה היא בהכרח כפירה? והאם בכוחה של אותה אמונה להצמיח חיים ולרענן אותם?

 
הרצאת אורח - הרב טל אלוואי 
 
אז איפה היינו החודש: 

הכנס מחוזי של עמותת השירות הלאומי
"בת עמי" 
 

בכנס שוחחנו על חשיבותה של בני ובנות השירות בתוך המערכת ועל היכולת הפשוטה שלהם לחולל שינוי בעולמם
של אלו שעומדים מולם. 
 
שם ההרצאה: צמיחה מול קשיים
נושא ההרצאה: לימוד סביב ספר יונה

 
ספר יונה הוא ספר ייחודי, הנבדל מכל שאר ספרי המקרא האחרים. זהו ספר העוסק בנביא אך כלל לא עוסק בנבואה, הספר למעשה עוסק במתח בין הנביא לקב"ה, בין הנביא לעצמו ובקשיים המתלווים למצוקה האמיתית שחש הנביא בכל שלב בבריחה.

בהרצאה, הבנויה סביב דף מקורות על יונה הנביא, נשוחח על מסע חייו של הנביא והקבלתו למסע חיינו אנו. נדון במצבי מצוקה אליהם נקלע אדם בחייו, כאשר הוא מרגיש שכל מעשיו של הקב"ה מופנים רק אליו, שאין בחייו נשימה ואין בחייו יציבות, והתנודות מניעות אותו מעלה ומטה, ללא כל אפשרות למצוא אדמה יציבה ומנוח.

בתהליך הלימוד, ננסה לנתח יחד מהי משמעות הירידות הרבות שמקיים הנביא בסיפור. עם התפתחות השיח, נגלה יחד מתי מחליט יונה להתעורר, לקום ולבקש לעצמו חיים. מתוך משבריו של הנביא, נבוא אנו להבנות על המשברים בחיינו האישיים, על התחושות הסובייקטיביות ש"כל משבריך וגליך עליי הם...", אל שיאו של המשבר וממנו השאיפה לחיים.

 
הרצאה של אמיר אוחנה 

 
אשובה" - מסע תודעה
 
מסעות מטבעם נועדו להיות מאתגרים, אך לא כל אתגר חייב להיות משעול צר או הר מאיים, במסע אפשר גם לעצור לרגע במקום, לכבות את כל הרעש מסביב ולהתמקד בנפש פנימה.
 
במהלך שנת הלימודים האחרונה, רגע לפני שמסתיים מסע אחד ומתחיל אחר מרכז מפלים מזמין אתכם להפנות את המבט אל הכוחות והתכונות החיוביים השוכנים בנו כיום
 
המסע ותכניו נבנים במיוחד עבור הקבוצה ולמטרות החינוכיות והחברתיות אותם מגדיר המוסד המזמין. כל יום במסע מורכב מפעילויות איכותיות, מגבשות וחוויתיות בסיומן מתקיימת יחידת עיבוד והפנמה של הפעילות והחוויה.

לפרטים נוספים על המסע - לחצו כאן 

מרכז מפלים - מקולות מים רבים

מרכז מפלים פועל בשלושה תחומים:

1. חדר הטיפולים -  בו אנו עוסקים בין היתר בהעצמה אישית והכוונה למתבגרים ובוגרים, טיפול בזוגות לקראת נישואין      
    ובנישואין, ייעוץ מיני וטיפול משפחתי. 
המרכז מאגד בתוכו בעלי מקצוע בתחומי הטיפול השונים, ע"פ הצורך האישי.

2. הרצאות וסדנאות - המתקיימות בכל רחבי הארץ , על ידי מגוון מרצים  בנושאים הקשורים להעצמה, חינוך, זוגיות ומשפחה. לקהל יעד מגוון הכולל  צוותי חינוך, מנהלים, מנחים, יועצים, הורים וכמובן בני נוער,

3. רפואה משלימה- טיפול בגוף לצד הנפש, במגוון תחומים בניהם: רפלקסולוגיה, סו-ג'וק, עיסוי וביופידבק- טיפול בכעסים וניהול לחצים. 


המרכז פועל בבת ים, יסד ומנהל המרכז  אמיר אוחנה, יועץ נישואים מטפל זוגי ומיני. 
 

 


 
 

צור קשר
מרכז מפלים - אמיר אוחנה
שד' העצמאות 12 / ב' בת- ים
 
נייד: 050-20-22-795
טלפון: 03-509-13-13
פקס : 1533-509-13-13
דוא"ל:
m.mapalim@gmail.com

 בפייסבוק: 

פרטי: אמיר אוחנה 

דף עיסקי: מרכז מפלים - מרכז העצמה חינוכי טיפולי 

לייבסיטי - בניית אתרים