מפלים - מרכז העצמה חינוכי טיפולי - ניוזלטר יולי - ממשבר לצמיחה


ניוזלטר שישי

יולי 2018 

 

 נושא החודש: "משבר לבנייה" 

בין ט' באב לט"ו באב.
מ-ימים של שבר וחורבן, אל ימי אהבה ובנייה מחודשת 

שמחים להזמין אתכם לגלות עולם שלם של תכנים ופעילויות בנושא החודש שלנו. 
לחצו על התמונות להרחבת הקריאה על ההרצאה או המרצה

 
נתראה בקרוב 
מרכז מפלים

 
 
"כדור בקנה" 
על החיים בצל הפחד ואיבוד הזהות


אהבת נעורים יכולה להיות עוצמתית מאוד ובכוחה לנתב אותנו לדרכים שונות, אבל מה קורה אם האהבה הזאת גם מובילה אותנו בנתיב מסוכן? כזה שאנחנו יכולים לראות אותו מגיע אך לא מצליחים לשלוט בעצמנו? 

הרצאה של רעות רובין מספרת על חייה כעדת תביעה בפרשת רצח שמטלטלה את המדינה. ההרצאה מותאמת בעיקר לבני ובנות נוער המוצאים עצמם לעיתים נקלעים לצמתים ותהליכי בחירה מכריעים ולאפשר להם ללמוד מתוך ניסיונה של רעות וסיפור חייה. 

רעות רובין גדלה בנתניה, שם היא הכירה בחור שיהפוך את עולמה. מתוך האמונה באהבה תמימה נגררת רעות אל אחת מפרשיות הרצח הסבוכות והגדולות במדינת ישראל. פרשה מזעזעת בה תשמש רעות כעדת תביעה נגד משפחתו של הבחור שאותו אהבה, ממשפחות הפשע הגדולות בארץ שבעקבות עדותה מרצה אחד מהם כיום עונש מאסר עולם. 
מנערה רגילה החיה את חייה בפשטות, נלקחת רעות תחת חסותה של משטרת ישראל המצליחה לאתר אותה זמן קצוב לפני שתוכנן לפגוע בחייה, להעלים אותה ואת שידוע לה. תוך זמן קצר רעות מוסתרת בדירה המשתנה בכל חודש, ללא שום קשר עם העולם החיצון. זהותה נלקחת ממנה, משפחתה, חבריה וחייה נשארים מאחור ועכשיו כשהיא לבד בעולם עליה למצוא את דרכה החדשה. 

לאחר שתיקה של 15 שנה, החליטה רעות להיות הקול שאחרים צריכים לשמוע, בעיקר עבור בני ובנות נוער. סיפורה של רעות מטלטל, עוצמתי, עולה על כל דמיון ומעניק השראה אמיתית לשומעים אותו. על תהליכי בחירה, לקיחת אחריות ושינוי חיים. 

בזכות רעות והמקרה של חייה, הניחה המשטרה את הבסיס להתגבשות תוכנית להגנת עדים בישראל

לפרטים נוספים על ההרצאה של רעות 
 
https://bit.ly/2LF61yw
"עולמות"
על חיפוש בן/בת זוג והרווקות המאוחרת.

 
הסיפור האישי של צחי הוא על רווקות מאוחרת, על חיפוש זוגיות ושמירה על האמונה, על המקום שבו אנחנו נופלים, שוב ושוב אך חוזרים לעמוד ומאמינים שבסוף הכל ישתנה. 


הרווקות המאוחרת מביאה למתיחות רבה בין הרווקים לבין עולמות הממשק שלהם, המשפחה והחברה הסובבת ולקשיים בתפיסה האישית שלהם את עצמם.
 
מתוך הסיפור האישי, יוצא צחי לשוחח על עולם הרווקות המאוחרת, על חשיבות מעגל התמיכה המסוגל להכיל את המצב ללא שפיטה וביקורת, ועל הלמידה האישית והחברתית להורדת מתיחות כמפתח להתקדמות.


 
להזמנת השיחה של צחי 
 https://bit.ly/2LF61yw
שמחים לשתף אתכם בתקציר ההרצאה של עמי חזיזה
תקציר מתוך ערב המרצים של מפלים שהתקיים בחודש הקודם
"חומות של תקווה" 
מתוך סיפור אישי אל תובנות חינוכיות ישומיות
 
חלקים מתוכי הם עדיין לוחמיי גולני בני 19 בלבנון. הם פסלי שעווה שהתעצבו בשדה הקרב, פסלים המתעוררים לחיים ללא כל התראה, מריח שריפה, מרעש שריקה, משיר או תאריך בלוח השנה. בגיל 30, באמצע החיים, התעוררו כולם יחד. מבצע צוק איתן. הם הביאו איתם אשמה, בושה, בדידות ופחד, שיתוק או התפרצות. 
אחרי הנפש גם הגוף בוגד, מחל מדמם ומכרסם. מכלה את עצמו בעצמו. ביקשתי רפואה לנפשי ומזור לכאבי, חיפשתי לשחרר את האשמה ולמוסס את הפחד.
ימים של סבל וכאב נדרשו לי כדי לבנות ולדייק את ארגז הכלים, שבאמצעותו ניצחתי ואני מנצח כל רגע מחדש ומאז זכינו אני והארגז לשמח אנשים ולעורר תקווה.
 
את הארגז הזה אני מבקש להעניק לכם, כלים יום יומיים ויישומיים.
 
בהרצאה נעסוק בסיפור האישי של עמי ומתוכו נצא אל תובנות חיים מרכזיות, איך להתמודד עם קושי, עם אתגר ומעצור, איך ממשיכים לצעוד גם כשנראה שנגמרה הדרך? לשבור את חומות הקור בחום.
 
להזמנת השיחה של עמי
"ובחרת בחיים"
על היכולת הפלאית להתחדש ולבחור בחיים בכל יום מחדש
 
יש חוויות שמותירות חותם כה משמעותי עד שהחיים כולם נצבעים ומתעצבים מחדש. סיפור אישי העוסק באבדן והתמודדות אמונית ורגשית עם המוות הפתאומי בעקבות מכת המדינה: תאונות דרכים.
 
על היכולת הפלאית להתחדש ולבחור בחיים בכל יום מחדש.
על המסע – שאין לו סוף והשאלה החוזרת: "האם יש סיכוי לאהבה?"
מתוך השאיפה לחיות בהרמוניה עם החיים ומחוללם – עולים בירורים אמוניים והכרעות בצמתים קריטיים

בהרצאה נבקש לגעת בתובנות של הכרת הטוב ושמחה, ננסה להבין האם באמת יש ארגז כלים המאפשר לצלוח את ההתמודדות והאתגר? האם ההפך מאמונה היא בהכרח כפירה? והאם בכוחה של אותה אמונה להצמיח חיים ולרענן אותם?
 
להזמנת השיחה של טל 
 https://bit.ly/2LF61yw


 

מרכז מפלים - מקולות מים רבים

מרכז מפלים פועל בשלושה תחומים:

1. חדר הטיפולים -  בו אנו עוסקים בין היתר בהעצמה אישית והכוונה למתבגרים ובוגרים, טיפול בזוגות לקראת נישואין      
    ובנישואין, ייעוץ מיני וטיפול משפחתי. 
המרכז מאגד בתוכו בעלי מקצוע בתחומי הטיפול השונים, ע"פ הצורך האישי.

2. הרצאות וסדנאות - המתקיימות בכל רחבי הארץ , על ידי מגוון מרצים  בנושאים הקשורים להעצמה, חינוך, זוגיות ומשפחה. לקהל יעד מגוון הכולל  צוותי חינוך, מנהלים, מנחים, יועצים, הורים וכמובן בני נוער,

3. רפואה משלימה- טיפול בגוף לצד הנפש, במגוון תחומים בניהם: רפלקסולוגיה, סו-ג'וק, עיסוי וביופידבק- טיפול בכעסים וניהול לחצים. 


המרכז פועל בבת ים, יסד ומנהל המרכז  אמיר אוחנה, יועץ נישואים מטפל זוגי ומיני. 
 

 


 
 

צור קשר
מרכז מפלים - אמיר אוחנה
שד' העצמאות 12 / ב' בת- ים
 
נייד: 050-20-22-795
טלפון: 03-509-13-13
פקס : 1533-509-13-13
דוא"ל:
m.mapalim@gmail.com

 בפייסבוק: 

פרטי: אמיר אוחנה 

דף עיסקי: מרכז מפלים - מרכז העצמה חינוכי טיפולי 

לייבסיטי - בניית אתרים