מפלים - מרכז העצמה חינוכי טיפולי - ניוזלטר יוני - חופש גדול


ניוזלטר חמישי 

יוני 2018 


 

 נושא החודש: "הכנה לחופש הגדול" 

שמחים להזמין אתכם לגלות עולם שלם של תכנים ופעילויות בנושא החודש שלנו. 
לחצו על התמונות להרחבת הקריאה על ההרצאה או המרצה

 
נתראה בקרוב 
מרכז מפלים
 
 
שם ההרצאה: "עובדים ונהנים" 
נושא ההרצאה: זכויות בני נוער בעבודה 

 
למעלה מ 300,000 בני נוער משלבים לימודים ועבודה בישראל היום, בכוחה של החוויה הראשונית הזאת עבורם, להשפיע רבות על העובד המבוגר שהם יגדלו להיות, כמו גם תרומתו למשק הישראלי ולחברה בכלל.

עבור מרבית מבני הנוער היציאה לעולם התעסוקה היא חדשה והם אינם מכירים את חוקיה או את זכויותיהם בתוכה. בני הנוער, מתוך תמימות, חוסר הניסיון והרצון לרצות את המעסיק על מנת לשמור על מקום עבודתם, נתונים יותר לניצול על ידי המעסיק וחשופים ליותר פגיעות בזכויותיהם.

בשל כל אלו, בחקיקה ובפסיקה הישראלית ישנה התייחסות מיוחדת לזכויותיהם של בני הנוער בשוק העבודה והתעסוקה על מנת למנוע ניצול, פגיעה וליצור חוויה מעצימה אצל בני הנוער. 

באמצעות סימולציות, שיח והכרות עם החוקים יבינו בני הנוער את הזכויות המגיעות להם בעבודה. מגובה השכר, אל צורת התשלום, שעות נוספות, הפרשות חיוניות, תשלום על התלמדויות, נסיעות ועוד. נדבר על חשיבות היציאה לעבודה, איך לבחור את העבודה שמתאימה לנו, כיצד לדרוש את מה שמגיע לנו בכבוד ובהגינות ומעל הכל נקבל כלים להתמודד עם סיטואציות מורכבות ו"אפורות" שעלולות להתעורר במהלך העבודה.

 
להזמנת השיחה של אורית - לחצו כאן 

שם ההרצאה: על החיים כשעון החול
נושא ההרצאה: על מימוש המשאב המרכזי שלנו - הזמן.
 
״אל לו לאדם להניח לשעון וללוח השנה
לעוור את עיניו מלראות שכל רגע ורגע
בחייו הוא נס ומסתורין״
                                               (ה.ג. וולס)
 
הסביבה שלנו משופעת באמצעים שונים, שכל מטרתם לקצר לנו תהליכים ולחסוך לנו זמן. אז לאן נעלם כל הזמן שהתפנה לנו? ואיך זה שאנחנו עדיין מרגישים שאין לנו מספיק זמן לכל הדברים שהיינו רוצים לעשות בחיים? האם אנחנו אלה שמנהלים את הזמן או שהזמן הוא זה שמנהל אותנו?
 
שיחה בגובה העיניים על המשמעות של הגדרת גבולות וסדרי עדיפות בחיים, המבוססת על תובנות מסיפור התמודדות אישי עם אתגר, שהעמיד בספק את התשובה לשאלה "כמה זמן עוד נשאר לנו?" מתוך מטרה להביא לידי שינוי אמיתי, יתמקדו הדברים בפן הפרקטי-יישומי של הנושא בחיי היום-יום.
 
להזמנת השיחה של אורי רון - לחצו כאן 
 
זרוע חדשה במרכז מפלים והיא תחום הרפואה המשלימה

שמחים להזמין אתכם לגלות את מגוון הטיפולים השונים המוצעים במרכז. 

לפרטים נוספים - לחצו על התמונה. 

 
שם ההרצאה: בריונות ברשת
נושא ההרצאה: על כוחם ואחריותם של ילדינו
לשמור אחד על השני בתוך הקהילה ומחוצה לה.

 
" לאדם המחזיק בידו פטיש,
כל דבר מתחיל להיראות כמו מסמר"
( אברהם מסאלו )
 
בעבר היה ה"חוץ" המקום המרכזי בו נתקלו ילדינו בבריונות ולרובם שימש ה"פנים" - הבית, כמקום מסתור והגנה. אבל כיום עם ריבוי המדיות החברתיות והעולם הדיגיטאלי, ילדינו מוצאים עצמם מותקפים חברתית גם בתוך ד' אמותיהם, זה רודף אחריהם לתוך הפרטי, אל המקום שאמור לכאורה להיות המוגן מכל.
 
כולנו יודעים שהמדיות החברתיות הפכו בשנים האחרונות לזירת ההתרחשות המרכזית עבור הנוער שלנו. השימוש בניידים הפך לחלופה לקשר אישי, למבט ולחיבור, האימוג'י הוא דרך להביע רגש וקיצורי אותיות נועדו לחסוך זמן ושיח. במקביל לכל אלו מתקיימת תחרות סמויה הנמדדת באיסוף אינטנסיבי של לייקים, עוקבים ומשתפים. האם יש לנו ולנוער שלנו את היכולת לשנות את המצב מבלי לפחד מהקידמה או מהמדיות עצמן?

הרצאה זו משלבת שיח פתוח, סימולציות ופעילות חוויתית בין אישית, דרכה ננסה לעמוד על כמה עניינים מרכזיים: מהו הדבר המשמעותי אותו אנו מפספסים בתקשורת בין ניידים? האם יש קשר ישיר בין השימוש בנייד שלנו, ליכולת שלנו להרגיש אמפטיה, חיבור בין אישי וקשר? כיצד השימוש במדיות זולג גם אל ההגדרה העצמית והתחושות הנפשיות? איך מקדמים יחד אחריות קבוצתית - ליחיד בתוכנו? וכיצד ניתן למנוע בעתיד מצבים של שימוש בכוח והטרדה דרך המדיות החברתיות?
 
להזמנת השיחה של רותי - לחצו כאן 
שם ההרצאה: למי קראת שמנה?!
נושא ההרצאה: דימוי עצמי
 
"התפיסה שלנו את עצמנו, היא, במידה רבה,
השתקפות של הדרך שבה נחייה את חיינו..."                                     ( סטיבן ריצ'רדס)
 
העולם "בטובו" דואג להדביק לנו כותרות ואנחנו דואגים להצדיק אותם. אנו חיים בדור שבהינף לייק נותן אישור לקיומנו אבל גורם לנו לאבד את עצמנו בדרך...
 
האם אפשר לאהוב את עצמי (חיצונית ופנימית) ועדיין להיות מודעת לחסרונות והיתרונות שבי? כיצד לזהות ולהעצים את היופי שבי ולהשתמש בכוחות שלי בכדי לצמוח ולהתפתח.
האם יש בכוחי לשנות את מה שאני רוצה לשנות ואיך להסתכל במראה ולהתאהב בעצמי, באמת, כל פעם מחדש, גם אם יש לי פלולה על האף...?
אז תגידי מראה מראה שעל הקיר, מי הכי יפה בעיר?
 
קהל יעד: נערים ונערות בגיל תיכון

להזמנת השיחה של אודליה - לחצו כאן 

מרכז מפלים - מקולות מים רבים

מרכז מפלים פועל בשלושה תחומים:

1. חדר הטיפולים -  בו אנו עוסקים בין היתר בהעצמה אישית והכוונה למתבגרים ובוגרים, טיפול בזוגות לקראת נישואין      
    ובנישואין, ייעוץ מיני וטיפול משפחתי. 
המרכז מאגד בתוכו בעלי מקצוע בתחומי הטיפול השונים, ע"פ הצורך האישי.

2. הרצאות וסדנאות - המתקיימות בכל רחבי הארץ , על ידי מגוון מרצים  בנושאים הקשורים להעצמה, חינוך, זוגיות ומשפחה. לקהל יעד מגוון הכולל  צוותי חינוך, מנהלים, מנחים, יועצים, הורים וכמובן בני נוער,

3. רפואה משלימה- טיפול בגוף לצד הנפש, במגוון תחומים בניהם: רפלקסולוגיה, סו-ג'וק, עיסוי וביופידבק- טיפול בכעסים וניהול לחצים. 


המרכז פועל בבת ים, יסד ומנהל המרכז  אמיר אוחנה, יועץ נישואים מטפל זוגי ומיני. 
 

 


 
 

צור קשר
מרכז מפלים - אמיר אוחנה
שד' העצמאות 12 / ב' בת- ים
 
נייד: 050-20-22-795
טלפון: 03-509-13-13
פקס : 1533-509-13-13
דוא"ל:
m.mapalim@gmail.com

 בפייסבוק: 

פרטי: אמיר אוחנה 

דף עיסקי: מרכז מפלים - מרכז העצמה חינוכי טיפולי 

לייבסיטי - בניית אתרים