מפלים - מרכז העצמה חינוכי טיפולי - ניוזלטר מאי - התגברות על קשיים ועשייה למען האחר.​


ניוזלטר רביעי
חודש מאי 2018 

 

 נושא החודש: "התגברות על קשיים ועשייה למען האחר"

שמחים להזמין אתכם לגלות עולם שלם של תכנים ופעילויות בנושא החודש שלנו. 
 
נתראה בקרוב 
מרכז מפלים
 
 
את נושא החודש בחרנו לפתוח בהרצאה: "לייק מאלוקים" 
 
בעולמנו הטכנולוגי, המלא בסיפוקים ובאפשרויות אין סופיות, מהו המקום שניתן למפגשים אישיים בין בני אדם? ביקום הווירטואלי המחבר אנשים מעבר ליבשות וימים, עד כמה אנחנו באמת יותר קרובים? האם יש לנו יכולת לדעת מה מילה פשוטה, מגע, או חיוך יכולים לעשות לאדם אחר? והאם קיימת אפשרות שמעשה טוב אחד קטן, יציל אותנו בעתיד מתופת גדולה?

סיפור הנס הוא סיפור על אדם שטעה בדרך ונקלע לסיטואציה שבה נטלה ממנו יכולת ההתמודדות עם הקורה סביבו.

בבת אחת נשמטה הקרקע מתחת לרגליו, המציאות הכתה בכל כוחה ונראה כאילו הסוף קרב. 

מתוך אותה התמודדות נשאל כיצד מתמודד ומתנהל אדם, עם סיטואציות שונות בחייו. ננסה להבין כיצד מעשה אחד, מגלגל אחריו תגובת שרשרת ארוכה כל כך. אך מעל הכל, נעמוד על ההבדלים העמוקים בין העולם הטכנולוגי המהיר המידי שאנו חיים בו, למציאות הפשוטה, הנוגעת, הבין אישית, שיכולה והצליחה לשנות עולמות.

סיפור אישי על נס והצלה של אדם במעמקי העיר רמאללה.

הרצאה של אמיר אוחנה - לפרטים
 
לחצו כאן 

 

בפינה הטיפולית שלנו הפעם האמונה בהעצמה אישית. הכלים המעשיים שיסייעו לכם לעבור תהליך שבסופו תבינו שאתם מקום נכון לכם יותר

לחצו על התמונה, מלאו את הפרטים ונחזור אליכם לתאם פגישה ראשונה.  

הרצאה חדשה מתוך צוות המרצים שלנו היא של רעות רובין ושמה של ההרצאה: "כדור בקנה"
 
אהבת נעורים היא רגש שמלווה אותנו כל חיינו, האהבה בגיל הזה היא עוצמתית, חשובה ומשמעותית יותר מכל דבר אחר ובכוחה לנתב אותנו לדרכים שונות ולטלטל את עולמינו. אבל אפילו הידיעה הזאת לא מכינה אותנו להרצאה של רעות.
רעות הכירה בחור שיהפוך את עולמה. מתוך האמונה באהבה תמימה היא נגררת אל אחת מפרשיות הרצח הסבוכות והגדולות במדינת ישראל. פרשה מזעזעת בה תשמש רעות כעדת מדינה נגד הבחור שאותו אהבה, בן לאחת ממשפחות הפשע הגדולות בארץ שבעקבות עדותה מרצה כיום עונש מאסר עולם.

מנערה רגילה החיה את חייה בפשטות, נלקחת רעות תחת חסותה של משטרת ישראל, תוך זמן קצר היא מוברחת לגלות בחו"ל, שם היא מוסתרת בדירת של המשטרה תחת אבטחה כבדה,  ללא שום קשר עם העולם החיצון. הבדידות, הפחד, הרצון לברוח והיעדר השליטה בחייה שלה מכתיבים את חייה

רעות לא ויתרה אפילו לא רגע אחד, היא השתלטה על חייה, התמודדה עם הסיכונים ולבסוף הפכה את המציאות הקשה אליה נקלעה לקרש קפיצה לחיים אחרים, טובים יותר.
 
סיפורה של רעות מטלטל, עוצמתי, עולה על כל דמיון ומעניק השראה אמיתית לשומעים אותו. על תהליכי בחירה, לקיחת אחריות ושינוי חיים.
 
הרצאה של רעות רובין  

להזמנת השיחה 
לחצו כאן
 
חשבנו לשתף אתכם בכמה המלצות מלקוחות שכתבו עלינו

 
לחצו על התמונה וגלו  
שם ההרצאה: "לך ליבי וכליותי"
סיפורה האישי של תהילה על תרומת כליה אלטרואיסטית

 
המילה "נתינה" מכילה בתוכה עולם שלם של מסורות המושתתים על חינוך, אמונה, דרך חיים ועשייה אין סופית, היכולת לצאת מעצמך ולהסתכל על האחר. יש שאומרים שיותר משאנו נותנים, אנו מקבלים חזרה, אך האם אכן כך הדבר? האם ניתן למדוד כמה נקבל חזרה לאור הכמות שנתנו?  האם יש לנתינה אחת ערך גבוה יותר מאחרת? ואם נתינה היא דרך חיים - היכן עובר הגבול בינה לבין פגיעה בעצמי?  
 
בהרצאה תדבר תהילה במילה "נתינה" ועל הקשר בינה לבין המילה "תרומה". על החלטה אחת, גורלית העלולה להשפיע על חייה ועל חיי הסובבים אותה - אך גם להעניק לה ולאדם אחר חיים חדשים. בהרצאה תחשוף תהילה את התהליך הארוך והמפרך של תרומת איבר לאדם זר, כיצד חלום גדול המלווה אותה שנים והופך למציאות, ואיך נשענים על האמונה החזקה בצדקת הצעד הזה לצידם של הקשיים בדרך והתהליך המפרך לקיומו.
 
על המסע הארוך שלפני התרומה ועל החיים החדשים אחריה
 
הרצאה של תהילה כהן 

להזמנת השיחה 
לחצו כאן

  

מרכז מפלים - מקולות מים רבים

מרכז מפלים פועל בשלושה תחומים:

1. חדר הטיפולים -  בו אנו עוסקים בין היתר בהעצמה אישית והכוונה למתבגרים ובוגרים, טיפול בזוגות לקראת נישואין      
    ובנישואין, ייעוץ מיני וטיפול משפחתי. 
המרכז מאגד בתוכו בעלי מקצוע בתחומי הטיפול השונים, ע"פ הצורך האישי.

2. הרצאות וסדנאות - המתקיימות בכל רחבי הארץ , על ידי מגוון מרצים  בנושאים הקשורים להעצמה, חינוך, זוגיות ומשפחה. לקהל יעד מגוון הכולל  צוותי חינוך, מנהלים, מנחים, יועצים, הורים וכמובן בני נוער,

3. רפואה משלימה- טיפול בגוף לצד הנפש, במגוון תחומים בניהם: רפלקסולוגיה, סו-ג'וק, עיסוי וביופידבק- טיפול בכעסים וניהול לחצים. 


המרכז פועל בבת ים, יסד ומנהל המרכז  אמיר אוחנה, יועץ נישואים מטפל זוגי ומיני. 
 

 


 
 

צור קשר
מרכז מפלים - אמיר אוחנה
שד' העצמאות 12 / ב' בת- ים
 
נייד: 050-20-22-795
טלפון: 03-509-13-13
פקס : 1533-509-13-13
דוא"ל:
m.mapalim@gmail.com

 בפייסבוק: 

פרטי: אמיר אוחנה 

דף עיסקי: מרכז מפלים - מרכז העצמה חינוכי טיפולי 

לייבסיטי - בניית אתרים