מפלים - מרכז העצמה חינוכי טיפולי - עמי חזיזה


עמי חזיזה 
 
יליד 1984
 


בוגר תואר ראשון בחינוך עם תעודת הוראה ותואר שני בייעוץ חינוכי, בין היתר למד עמי הנחיית קבוצות, שיטות התערבות בטיפול פרטני וקבוצתי בילדים ונוער, הנחייה ויעוץ למיניות בריאה ואסטרטגיות למידה ואימון הפרעות קשב.

כיום מנהל עמי את מחלקת החינוך העל יסודי במוא"ז שומרון ומרכז את תכניות הטיפול ומחנות הקיץ של עמותת קרן קובי מנדל הפועלת לרווחת משפחות שכולות ונפגעי טרור.

לפני כן,  עמי ניהל את המחלקה לטיפול בילדים ונוער בסיכון במוא"ז שומרון.  בעבר שימש עמי כראש תחום נוער, ר"מ שיעור א' במכינה קדם צבאית והיה מנהל פנימייה ורכז חינוך חברתי.
 
 

 

שם ההרצאה: חומות של תקווה
נושא ההרצאה: מתוך סיפור אישי אל תובנות חינוכיות ישומיות
 
"במקור שלי אני טוב גמור  אבא, ושם אני מאמין... בעצמי."
                                           (אביתר בנאי)
 
חלקים מתוכי הם עדיין לוחמיי גולני בני 19 בלבנון. הם פסלי שעווה שהתעצבו בשדה הקרב, פסלים המתעוררים לחיים ללא כל התראה, מריח שריפה, מרעש שריקה, משיר או תאריך בלוח השנה. בגיל 30, באמצע החיים, התעוררו כולם יחד. מבצע צוק איתן. הם הביאו איתם אשמה, בושה, בדידות ופחד, שיתוק או התפרצות. אין דיוק. אין שליטה. בגידה!

אחרי הנפש גם הגוף בוגד, מחל מדמם ומכרסם. מכלה את עצמו בעצמו. מחלת קוליטיס, כאוב במיטת חוליי, ביקשתי רפואה לנפשי ומזור לכאבי, חיפשתי לשחרר את האשמה ולמוסס את הפחד. ימים של סבל וכאב נדרשו לי כדי לבנות ולדייק את ארגז הכלים, שבאמצעותו ניצחתי ואני מנצח כל רגע מחדש ומאז זכינו אני והארגז לשמח אנשים ולעורר תקווה.
 
את הארגז הזה אני מבקש להעניק לכם, כלים יום יומיים ויישומיים.
 
בתוכנו מתקיימת מלחמה בכל רגע בין הכבש"ה לעכב"ר. מי הן החיות האלו בתוכנו - אותן נגלה יחד בהרצאה, תפקידנו להאכיל את הכבשה! של עצמנו ושל אחרים, ולהרעיב את העכב"ר שלנו ושל אחרים. לכל אחת מהחיות מטרה, לכל אחת מהן יעד בתוכנו, אז איך מונעים מהן לכרסם בתוכנו, איך מזינים את הנכונה ומרעיבים את האחרת? תחשבו לרגע על בלונים, את מי אתם מנפחים ומעניקים לו מקום ואל מי לא תנשפו אוויר?
 
בהרצאה נעסוק בסיפור האישי של עמי ומתוכו נצא אל תובנות חיים מרכזיות, איך להתמודד עם קושי, עם אתגר ומעצור, איך ממשיכים לצעוד גם כשנראה שנגמרה הדרך? איך ליישם את הכלים שניתנו לנו בחיי היום יום, גם לעצמנו וגם כמחנכים, האם ניתן להשתיק את הכאב באמצעים חיצוניים או שהתשובה נמצאת עמוק פנימה? מתוך הסיפור האישי נצלול אל הפרקטי והיישומי, נעסוק בחשיבות התהליך, ברצון, בהשתדלות ולא רק בתוצאה הסופית.
 
 לשבור את חומות הקור בחום.
להזמנת השיחה של עמי לחצו כאן 

קהל יעד: התכנים מתאימים לצוותי הוראה, הורים, צבא, מנהלים מפקחים וכו 

משך ההרצאה: כשעה וחצי 


 

מרכז מפלים - מקולות מים רבים

מרכז מפלים פועל בשלושה תחומים:

1. חדר הטיפולים -  בו אנו עוסקים בין היתר בהעצמה אישית והכוונה למתבגרים ובוגרים, טיפול בזוגות לקראת נישואין      
    ובנישואין, ייעוץ מיני וטיפול משפחתי. 
המרכז מאגד בתוכו בעלי מקצוע בתחומי הטיפול השונים, ע"פ הצורך האישי.

2. הרצאות וסדנאות - המתקיימות בכל רחבי הארץ , על ידי מגוון מרצים  בנושאים הקשורים להעצמה, חינוך, זוגיות ומשפחה. לקהל יעד מגוון הכולל  צוותי חינוך, מנהלים, מנחים, יועצים, הורים וכמובן בני נוער,

3. רפואה משלימה- טיפול בגוף לצד הנפש, במגוון תחומים בניהם: רפלקסולוגיה, סו-ג'וק, עיסוי וביופידבק- טיפול בכעסים וניהול לחצים. 


המרכז פועל בבת ים, יסד ומנהל המרכז  אמיר אוחנה, יועץ נישואים מטפל זוגי ומיני. 
 

 


 
 

צור קשר
מרכז מפלים - אמיר אוחנה
שד' העצמאות 12 / ב' בת- ים
 
נייד: 050-20-22-795
טלפון: 03-509-13-13
פקס : 1533-509-13-13
דוא"ל:
m.mapalim@gmail.com

 בפייסבוק: 

פרטי: אמיר אוחנה 

דף עיסקי: מרכז מפלים - מרכז העצמה חינוכי טיפולי 

לייבסיטי - בניית אתרים