מפלים - מרכז העצמה חינוכי טיפולי - ערה? - לימוד ושיח בנושא חינוך מיני


ערה?
 

 
שם התוכנית: ערה?
תוכנית לימוד ושיח בנושא חינוך מיני.

"כִּי עַזָּה כַמָּוֶת אהֲבָה קָשָׁה כִשְׁאוֹל קִנאה
רְשָׁפֶיהָ רִשְׁפֵּי אֵשׁ שַׁלְהֶבֶתְיה."
 (שיר השירים)
 
אחת הסוגיות הרגישות ביותר בחינוך מתבגרים היא סוגיית המיניות.
בעולם שבו המידע נגיש ללא שום מסנן, קל יותר לבני הנוער לקבל תשובה בלחיצת כפתור אחת. קיימת האפשרות להתעלם, לנסות לטשטש את מקום השאלות ולתמרן בין המוקשים, אך אנו במרכז מפלים, מבקשים להיות במקום זה מלכתחילה ולא בדיעבד, אנו שואפים דווקא מתוך העולם הזה, לפתוח שיח חדש, בריא, עדין ומאזן לחינוך מיני ולשתף בו את המורים, את ההורים ואת המתבגרים בתובנות ובקשיים שתחום זה מעלה.
 
 
תוכנית זו בנויה מ-4 הרצאות שונות המועברות על ידי סגל מרצים בכיר ומקצועי:

אמיר אוחנה
מנהל מרכז מפלים, יועץ נישואין מטפל משפחתי ומיני, ומרצה בתחומי חינוך, זוגיות ומשפחה.  

 
שני המפגשים של אמיר מועברים לבני ובנות הנוער ולהורים, ויעסקו, בין היתר בשאלות הבאות: מהו כוח אמיתי ומה הקשר בינו לבין משיכה וכבוד. כיצד אני מתקדם ב"סולם" הדימוי העצמי שלי: האם באמצעות "טיפוס" אישי, או ב"עלייה" על אחרים. מה ההבדל בין גדר למחסום, בין שליטה לתאווה, בין חפץ להשתוקקות, בין אהבה לאהבה עצמית. מהו מקומו של דימוי הגוף.  ואיך לנתב את העוצמות הקיימות בעולם לחיבור ובנייה. 
 

אלעד חמיאל
קרימינולוג קליני, עוסק בחינוך וטיפול בתחום המיני באופן עצמאי ובמסגרות שונות
 
הרצאתו של אלעד מכוונת לצוות החינוכי ולהורים מתוך הבנה שפתיחת השיח בבית הספר תפתח את השיח גם במרחב האישי הפרטי של הבית. הרצון הוא להעניק למורים ולהורים כאחד, כלים להתמודד ולשוחח עם בני הנוער על נושא המיניות - ממקום בריא, מאוזן, פתוח ולא מאוים.
בהרצאה נעסוק בשאלות הקשורות לעולמם של המתבגרים שלנו בבית והכלים שלנו להתמודד איתם. כהתחלה, ננסה להבין למה קשה לנו לשוחח על נושא המיניות איתם. בהמשך נבין מה עובר על מתבגר/ת מבחינה פיזית ונפשית בתקופה זו בחייו/ה. מהן השאלות איתן מתמודדים ילדנו במפגשים עם בני ובנות המין השני. מהם המסרים השליליים שהמתבגרים שלנו מקבלים מהסביבה, ומהם התכנים החיובים והבריאים שכדאי להביא לשיחה שכזאת עם ילדנו. מה נוכל להעניק לילדינו מניסיון החיים האישי שלנו. איך מנווטים בין הגבולות של השיח למקום מעצים ומשחרר ועוד שאלות רבות. 
   
 
 
אורית ינובסקי לוי
עורכת דין, מתמחה בתחום הפלילים ועובדת בסיוע המשפטי של משרד המשפטים, עוסקת בענייני משפחה וקטינים  - מעבירה סדנה חוויתית לנוער בתחום המשפטי. 
 
הסדנה של אורית מיועדת לנוער ומטרתה לחקור, להתמודד ולהבין את סוגיית המיניות - בתחום החברתי ובתחום החוקי משפטי. למערכת החוק והמשפט יש כח רב בכל הנוגע לקביעת כללים ונורמות חברתיות בתחום המיניות, הם שקובעים מה אסור ומה מותר, גם לנו כחברה יש יכולת טבעית לקבוע כללים ונורמות לגבי התנהגויות מיניות. אך מה קורה כאשר לעיתים, אין הלימה בין הנורמות החברתיות לעולם המשפט, ובין הנורמות החברתיות לחברה עצמה?

באמצעות סימולציות בנושאים משפטיים, פעילות אינטראקטיבית עם שלטי תוכן ושיח, נרד לעומקם של רעיונות אלו. נשאל מה מוגדר על פי החוק כפגיעה מינית, נעמוד על הכלים העומדים לרשותנו בתחום זה, נבין מהו כוחו של החוק והמשפט ליצור סדר ורף התנהגות בנושא עדין ומורכב שכזה וכן נעמוד על מה שביכולתנו לעשות כאשר העולם המשפטי – חוקי לא נותן את המענה.


 

מעוניינים לקבל הצעת מחיר לתוכנית?
  
לחצו כאן 

ואנו נחזור אליכם בהקדם! 
 


 
 

 
 
קהל היעד: 
כיתות ט'- י"ב, שירות לאומי, מדרשות, ישיבות הסדר, סטודנטים ועוד.

* שימו לב- 3 הרצאות פונות לנוער ואחת פונה לצוות החינוכי ולהורים 

 
משך כל מפגש:
בין שעה וחצי לשעתיים.

מרכז מפלים - מקולות מים רבים

מרכז מפלים פועל בשלושה תחומים:

1. חדר הטיפולים -  בו אנו עוסקים בין היתר בהעצמה אישית והכוונה למתבגרים ובוגרים, טיפול בזוגות לקראת נישואין      
    ובנישואין, ייעוץ מיני וטיפול משפחתי. 
המרכז מאגד בתוכו בעלי מקצוע בתחומי הטיפול השונים, ע"פ הצורך האישי.

2. הרצאות וסדנאות - המתקיימות בכל רחבי הארץ , על ידי מגוון מרצים  בנושאים הקשורים להעצמה, חינוך, זוגיות ומשפחה. לקהל יעד מגוון הכולל  צוותי חינוך, מנהלים, מנחים, יועצים, הורים וכמובן בני נוער,

3. רפואה משלימה- טיפול בגוף לצד הנפש, במגוון תחומים בניהם: רפלקסולוגיה, סו-ג'וק, עיסוי וביופידבק- טיפול בכעסים וניהול לחצים. 


המרכז פועל בבת ים, יסד ומנהל המרכז  אמיר אוחנה, יועץ נישואים מטפל זוגי ומיני. 
 

 


 
 

צור קשר
מרכז מפלים - אמיר אוחנה
שד' העצמאות 12 / ב' בת- ים
 
נייד: 050-20-22-795
טלפון: 03-509-13-13
פקס : 1533-509-13-13
דוא"ל:
m.mapalim@gmail.com

 בפייסבוק: 

פרטי: אמיר אוחנה 

דף עיסקי: מרכז מפלים - מרכז העצמה חינוכי טיפולי 

לייבסיטי - בניית אתרים