מפלים - מרכז העצמה חינוכי טיפולי - צמיחה מול קשיים - שיח ולימוד משותף

 
צמיחה מול קשיים - שיח ולימוד משותף
 
 

מעוניינים לקבל הצעת מחיר להרצאה?
 
לחצו כאן 

ואנו נחזור אליכם בהקדם! 

 
  שם ההרצאה: צמיחה מול קשיים
נושא ההרצאה: לימוד סביב ספר יונה

"כל משבריך וגליך עליי עברו..."
(ספר יונה)
 
ספר יונה הוא ספר ייחודי, הנבדל מכל שאר ספרי המקרא האחרים. זהו ספר העוסק בנביא אך כלל לא עוסק בנבואה, הספר למעשה עוסק במתח בין הנביא לקב"ה, בין הנביא לעצמו ובקשיים המתלווים למצוקה האמיתית שחש הנביא בכל שלב בבריחה.

בהרצאה, הבנויה סביב דף מקורות על יונה הנביא, נשוחח על מסע חייו של הנביא והקבלתו למסע חיינו אנו. נדון במצבי מצוקה אליהם נקלע אדם בחייו, כאשר הוא מרגיש שכל מעשיו של הקב"ה מופנים רק אליו, שאין בחייו נשימה ואין בחייו יציבות, והתנודות מניעות אותו מעלה ומטה, ללא כל אפשרות למצוא אדמה יציבה ומנוח. מעין רכבת הרים.

בתהליך לימוד הספר, ננסה לנתח יחד מהי משמעות הירידות הרבות שמקיים הנביא בסיפור. ירידה לנמל יפו למצוא אוניה, ירידה אל בטן האוניה, ירידה אין סופית עד לתרדמה מלאה. עם התפתחות השיח, נגלה יחד מתי מחליט יונה להתעורר, לקום ולבקש לעצמו חיים. מתוך משבריו של הנביא, נבוא אנו להבנות על המשברים בחיינו האישיים, על התחושות הסובייקטיביות ש"כל משבריך וגליך עליי הם...", אל שיאו של המשבר וממנו השאיפה לחיים.

אורייתא סביב ספר יונה, היא מפגש אמיתי עם עולם היום יום והקשיים שאנו חווים, מתוך ניסיון להעניק כלים ודרכים להתמודדות. בריחה או בחירה?   
 
קהל יעד: מורים, מנהלים, צוותי הדרכה וחינוך, גרעיני שירות ולכל מי שמעוניין להעניק לאחרים כלים להתמודדות עם הקשיים שאנו חווים בחיי היום יום שלנו.  

משך האורייתא: כשעה. 
 

מרכז מפלים - מקולות מים רבים

מרכז מפלים פועל בשלושה תחומים:

1. חדר הטיפולים -  בו אנו עוסקים בין היתר בהעצמה אישית והכוונה למתבגרים ובוגרים, טיפול בזוגות לקראת נישואין      
    ובנישואין, ייעוץ מיני וטיפול משפחתי. 
המרכז מאגד בתוכו בעלי מקצוע בתחומי הטיפול השונים, ע"פ הצורך האישי.

2. הרצאות וסדנאות - המתקיימות בכל רחבי הארץ , על ידי מגוון מרצים  בנושאים הקשורים להעצמה, חינוך, זוגיות ומשפחה. לקהל יעד מגוון הכולל  צוותי חינוך, מנהלים, מנחים, יועצים, הורים וכמובן בני נוער,

3. רפואה משלימה- טיפול בגוף לצד הנפש, במגוון תחומים בניהם: רפלקסולוגיה, סו-ג'וק, עיסוי וביופידבק- טיפול בכעסים וניהול לחצים. 


המרכז פועל בבת ים, יסד ומנהל המרכז  אמיר אוחנה, יועץ נישואים מטפל זוגי ומיני. 
 

 


 
 

צור קשר
מרכז מפלים - אמיר אוחנה
שד' העצמאות 12 / ב' בת- ים
 
נייד: 050-20-22-795
טלפון: 03-509-13-13
פקס : 1533-509-13-13
דוא"ל:
m.mapalim@gmail.com

 בפייסבוק: 

פרטי: אמיר אוחנה 

דף עיסקי: מרכז מפלים - מרכז העצמה חינוכי טיפולי 

לייבסיטי - בניית אתרים