רגל פה רגל שם

עלמנש סנבטה

במהלך התואר הראשון בחינוך בסמינר הקיבוצים, בוגרת קורסים בקרימינולוגיה ומדעי החברה ממכללת בית ברל. בוגרת 'מעיין' תוכנית מנהיגות לעדה האתיופית, ומדרשת 'נשמת' ללימוד תורה לנשים.
עלמנש עובדת עם נוער קצה במסגרות שונות למעלה מ 10 שנים. בין היתר ב"רטורנו" – מרכז גמילה מסמים ואלכוהול, בקבוצה ייחודית לנערים ונערות הנמצאים במרכז כחלופה למעצר, וכמדריכה טיפולית לנוער בסיכון במחלקה לקידום נוער בתל אביב. בנוסף מלווה עלמנש קבוצת נוער ביפו. בעברה התנדבה במרכזי קליטה לעדה האתיופית בארץ והנחתה את פרויקט "השחר" העוסק בפיתוח מנהיגות נוער מהקהילה האתיופית.
במקביל מעבירה עלמנש הרצאות בנושא הקהילה האתיופית, סיפור עלייתה לארץ וההתמודדויות השונות עם הליך הקליטה והחיים בחברה הישראלית ועובדת על ספר ביכורים עם סיפור העלייה האישי שלה.

״ההנאה הגדולה ביותר בחיים, היא לעשות את מה שאנשים אומרים שאתה לא יכול לעשות” (וולטר בג’ט)

על מסע העלייה לארץ במבצע שלמה. בין כל האתגרים, הקשיים וההתאקלמות בארץ עולה ומתגלה האמונה, הטוב והכוח המניע. על השוני שבולט לעיני כל, על חיפוש זהות בתוך המקום החדש ובתוך כולם לנסות למצוא את הדרך והסדר. על שיברו של החלום מצד אחד רק כדי לגלות שיש חלום חדש, חשוב וייחודי לא פחות ומעל הכל על הידיעה שניתן להתרכז באפלייה, בקושי ובביקורת אך לבחור לא להטיל את האחריות על מישהו אחר, להתעסק בטוב ובדרך להגשמת החלום החדש.
הרצאה מלאת הומור ורגש.

1

/

1

:מספר מפגשים

כשעה ורבע

:משך המפגש

השראה

מנהיגות והובלה

קבלה והכלת השונה

תהליכי בחירות בחיים

תקשורת אישית ובין אישית

אמון ואמונה בעצמנו ובאחרים

השאר פרטים